نردبان کابل چهار خم

نردبان کابل چهار خم چه ویژگی هایی دارد؟

نردبان کابل چهار خم چه ویژگی هایی دارد؟

نردبان کابل چهار خم ، یکی از تجهیزاتی است که در تاسیسات برقی ساختمان به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که افراد می خواهند کابل ها و یا سیم ها را به صورت عمودی از کف یا سقف بالاتر به سینی کابل برسانند، از نردبان کابل چهار خم استفاده می کنند.

دلیل استفاده از  این تجهیزات دسترسی آسان و همچنین محکم بستن سیم ها و کابل های عبوری است. البته تنها در عبور کابل ها و مسیر ها به صورت عمودی از نردبان کابل استفاده نمی شود بلکه می توان از این وسیله برای عبور سیم ها و کابل ها به صورت افقی نیز استفاده کرد.

خصوصیات فنی نردبان کابل چهار خم

عموما نردبان های کابلی که در تاسیسات ساختمانی و یا صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، بسته به میزان کابل و سیم عبوری دارای عرض ۵۰ تا ۱۰۰۰ میلیمتر هستند. لبه هایی که توسط خمکاری ایجاد میشوند، دارای ارتفاع ۴۰ تا ۱۵۰ میلیمتر هستند.

ورق های فولادی که برای تولید نردبان کابل مورد استفاده قرار می گیرند، عموما به صورت گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند. چرا که ورق های گالوانیزه در برابر رطوبت و تغییرات شدید آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند.

به طور کلی ضخامت ورق های گالوانیزه ای که برای تولید نردبان کابل استفاده می گردد، از ۰.۷ میلیمتر آغاز و تا ۳ میلیمتر ادامه پیدا می کند. همانطور که می دانید، نردبان کابل دارای پله هایی برای محکم بستن سیم ها و کابل های مورد نظر است. بر اساس استاندارد های موجود این پله ها در فاصله ۲۵ سانتی متری از یکدیگر نصب می شوند تا کابل ها و سیم ها اتصالی محکم داشته باشند.

نردبان کابل چهار خم

نردبان کابل چهار خم

نردبان کابل چهار خم چگونه تولید می شود؟

برای تولید نردبان کابل ورق های فولاد سیاه یا گالوانیزه گرم و سرد را در طول های ۲ و یا ۳ متری توسط دستگاه برش NC برش می دهند. سپس برای اتصال بخش های مختلف ورق های فولادی توسط دستگاه CNC و یا سایر دستگاه های موجود در واحد های تولیدی درون آن ها سوراخ هایی ایجاد می شود.

برای استفاده از ورق های فولادی به صورت نردبان های استاندارد باید در آن ها توسط دستگاه های CNC خمکاری صورت پذیرد‌. به این ترتیب نردبان های کابل چهار خم و یا حتی شش خم تولید می شوند.

پس از عملیات خمکاری اتصالات و فیتینگ باید جوشکاری شوند. تا به این ترتیب مقاومت آن ها در برابر تحمل وزن های بالا افزایش پیدا کند. برای اینکار با توجه به ضخامت ورق گالوانیزه مورد استفاده از جوشکاری CO2 استفاده می گردد.

نردبان کابل کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش نردبان کابل چهار خم ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

برچسب‌ها:, , , , , ,