جعبه تقسیم آلومینیومی

جعبه تقسیم آلومینیومی

جعبه تقسیم آلومینیوم

جعبه تقسیم آلومینیومی کاسپین با استفاده از مواد مرغوب و استفاده از کوره ریخته گری و استاندارد تولید و در ابعاد و سایزهای متنوع قابل ارائه می باشد. از جعبه تقسیم در لوله کشی روکار برق استفاده و به عنوان محل سربندی کابل ها و دسترسی به آنها در نظر گرفته میشود.

سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم آلومینیوم بر اساس استاندارد DIN تولید لوله برق از سایز PG11 الی PG48 ساخته می شود. سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم بر اساس استاندارد BS تولید لوله برق از سایز M20 الی M50 ساخته می شود.

جعبه تقسیم آلومینیومی در ابعاد گوناگون و حفاظت های متفاوت اعم از ضد آب و ضد گرد و غبار و ضد نم و رطوبت موجود می باشد.

استفاده از متریال آلومینیوم و رنگ الکترو استاتیک این جعبه تقسیم های آلومینیومی را در برابر رطوبت های بالا تضمین میکند.

از جعبه تقسیم برای انشعاب گرفتن در مسیر سیم ها و لوله ها استفاده می شود.جعبه تقسیم الکتریکی یا (جانکشن باکس) جایگاهی برای اتصالات برقی با هدف اینکه جلوی چشم نباشد و همچنین محافظت آنها از خطر دمای بالا میباشد.

جعبه تقسیم های فلزی یا پلاستیکی اگر برای نصب رو کار طراحی شده باشد اغلب روی سقف، زیر زمین یا پشت پنل های ورودی نصب میشود و خصوصاً در ساختمان های تجاری یا مسکونی می توان در گچ دیوار مخفی کرد.معمولا جعبه تقسیم های قابل نصب روی سقف سوئیچ ها و سوکت ها درون خود جای گرفته است.جعبه تقسیم ها بخش کاملی از سیستم حفاظت مدار را تشکیل می دهد.

جعبه تقسیم آلومینیومی

جعبه تقسیم آلومینیومی

جعبه تقسیم آلومینیومی و نقش آن ها در تاسیسات برقی

جعبه تقسیم آلومینیومی در تاسیسات برقی ساختمان ها وظیفه مخفی کردن انشعابات را برعهده دارد. به هنگام تعمیرات تاسیسات برقی ساختمان ها و صنایع استفاده از جعبه تقسیم هایی مانند جعبه تقسیم گالوانیزه، جعبه تقسیم های پلاستیکی و یا آلومینیومی لازم و ضروری خواهد بود.

مشکل اساسی که تعمیرکاران در هنگام تعمیرات سیم کشی ساختمان ها و یا صنایع با آن رو به رو هستند، عدم دسترسی به بخش های مختلف و انشعابات موجود در تاسیسات برقی ساختمان ها است. با کمک جعبه تقسیم این امکان فراهم می شود که به انشعابات برقی، به خصوص هنگامی که ورودی و خروجی سیم های یک بخش زیاد باشد، دسترسی داشت.

علاوه بر آن که جعبه تقسیم ها اتصالات و انشعابات را در دسترس قرار می دهند، از آن ها در برابر گرد و غبار، رطوبت، ضربه و بسیاری از عوامل محیطی دیگر محافظت می کنند.

ویژگی های جعبه تقسیم آلومینیومی

این نوع از جعبه تقسیم ها با استفاده از فلز آلومینیوم ساخته می شود. از آنجایی که این فلز در برابر رطوبت، تغییرات دمایی و همچنین فشارهای خارجی از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد، از آن برای تولید جعبه تقسیم ها استفاده می شود.

به همین دلیل هنگامی که تاسیسات برقی به همراه ساپورت ها در محیط های باز نصب می شوند، از باکس های تقسیم آلومینیومی برای منشعب کردن آن ها استفاده می شود. چرا که این باکس ها دارای استاندارد IP66 هستند و مطابق با این استاندارد از نفوذ آب باران به درون انشعابات جلوگیری می کنند.

جعبه تقسیم آلومینیومی

جعبه تقسیم آلومینیومی

ابعاد و اندازه جعبه تقسیم آلومینیومی

  • جعبه تقسیم آلومینیوم سایز ۲۰۰ * ۲۰۰
  • جعبه تقسیم آلومینیوم سایز ۱۵۰ * ۱۵۰
  • جعبه تقسیم آلومینیوم سایز ۱۰۰ * ۱۰۰

جعبه تقسیم آلومینیومی چه کاربردی دارد؟

اگر تجهیزاتی که در منازل مسکونی و یا صنایع با استفاده از مدارات الکترونیکی باید کنترل شوند، بهترین مکان برای نگهداری از مدارها، جعبه تقسیم ها هستند. چرا که در برد ها و قطعات الکترونیکی به شدت در برابر تغییرات دما، رطوبت، گرد و غبار و ضربه آسیب پذیر هستند.

قرار دادن مدارهای الکترونیکی در باکس های جعبه تقسیم علاوه بر محافظت آن ها در برابر عوامل محیطی، ظاهری آراسته به تاسیسات برقی شما خواهد داد.

از آنجایی که گاهی اوقات سیم های ورودی و خروجی از جعبه تقسیم ها به شدت زیاد می شود، امکان بروز خطا در اتصال سیم ها به یکدیگر وجود دارد. همچنین از آنجایی که اغلب اتصالات از طریق لخت کردن سیم ها و اتصال آن ها با استفاده از چسب برق، انجام می شود، احتمال اتصالی کردن سیم ها افزایش پیدا می کند.

به همین دلیل از جعبه تقسیم ها محل مناسبی برای نگهداری ترمینال ها استفاده می شود. تا به این ترتیب علاوه بر دسترسی به انشعابات، تمامی موارد ذکر شده رعایت می شوند.

فروش جعبه تقسیم آلومینیومی

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش جعبه تقسیم آلومینیومی ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,