جعبه-تقسیم-ضدانفجار

جعبه تقسیم ضد انفجار

جعبه تقسیم ضد انفجار

جعبه تقسیم ضد انفجار کاسپین با استفاده از مواد مرغوب و استفاده از کوره ریخته گری و استاندارد تولید و در ابعاد و سایزهای متنوع قابل ارائه می باشد.

از جعبه تقسیم (ضد انفجار) در لوله کشی روکار برق استفاده و به عنوان محل سربندی کابل ها و دسترسی به آنها در نظر گرفته میشود.

از ویژگی های بارز جعبه تقسیم ضد انفجار عدم نفود آب و گرد و خاک و دارابودن آب بندی بالا مورد استفاده در محیط های انفجاری و خطرناک قابل استفاده می باشد.

سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم بر اساس استاندارد DIN تولید لوله برق از سایز PG11 الی PG48 ساخته می شود.

سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم بر اساس استاندارد BS تولید لوله برق از سایز M20 الی M50 ساخته می شود.

خصوصیات جعبه تقسیم ضد انفجار

جعبه تقسیم ضد انفجار ، یکی از انواع تجهیزات صنعت برقی است. این نوع از جعبه تقسیم ها بیشتر در مکان هایی به کار می روند که به دلیل وجود گازهای اشتعال پذیر و یا مواد سمی، احتمال بروز آتش سوزی در آنها زیاد است.

به همین دلیل این جعبه تقسیم ها به گونه ای طراحی شده اند که کاملا آب بند باشند و از نفوذ این گاز ها به محل انشعاب سیم ها و کابل ها جلوگیری کنند. به دلیل خصوصیات ویژه ای که ساخت جعبه تقسیم به صورت گرد دارد،

در اکثر موارد جعبه تقسیم های ضد انفجار به صورت گرد طراحی و ساخته می شوند. اما به یاد داشته باشید که الزاما یک جعبه تقسیم گرد، باکس تقسیم ضد انفجار نیست.

جعبه تقسیم ضد انفجار

جعبه تقسیم ضد انفجار

محل قرار گیری جعبه تقسیم ضد انفجار

این نوع از جعبه تقسیم ها هم به صورت روکار نصب می شوند و هم به صورت توکار قابلیت نصب شدن را دارند. به طور کلی در مکانهایی باید از جعبه تقسیم استفاده نمود که نیاز به انشعاب گیری از سیم و کابل باشد.

سیم ها و کابل ها در محیط های باز و یا محیط هایی که خطر آتش سوزی در آن ها زیاد است، توسط لوله های فولادی تحت پوشش قرار می گیرند. این لوله ها که غالبا از سقف نصب می شوند توسط سی چنل ها نگهداری شده و در نهایت به جعبه تقسیم ها وارد می شوند.

طراحی جعبه تقسیم ضدانفجار به چه صورتی است؟

همانطور که گفته شد، برای آنکه گاز های اشتعال پذیر به درون جعبه تقسیم وارد نشوند، باید طراحی بدنه به گونه ای باشد که آب بند باشد. به همین منظور این نوع از جعبه تقسیم ها دارای استاندارد IP66 و IP67 هستند. به طور کلی درب باکس تقسیم ضد انفجار به گونه ای طراحی شده است که از طریق پیچ شدن درب به بدنه باکس شرایط لازم برای آب بندی را ایجاد می کند. اما بسته شدن درب از طریق پیچ ها تنها آب بندی لازم را ایجاد نمی کند.

در جعبه تقسیم های، عمدتا از واشری تحت عنوان واشر نئوپرن استفاده می شود. این واشر یک واشر نرم با خاصیت ارتجاعی بالا است که در محل درز موجود بین درب و بدنه باکس قرار داده می شود‌. با اعمال فشار از طریق بسته شدن پیچ ها، واشر باعث بسته شدن درز ها شده و به این ترتیب محفظه جعبه تقسیم آب بند می شود.

از لحاظ طراحی بدنه می توان گفت عمدتا جعبه تقسیم های ضدانفجار به صورت گرد ساخته می شوند و غالبا فولاد و یا آلومینیوم به عنوان متریال بدنه آن ها تعیین می گردند.

جعبه تقسیم ضد انفجار

جعبه-تقسیم-ضد-انفجار

ابعاد و اندازه جعبه تقسیم

  • جعبه تقسیم سایز ۲۰۰ * ۲۰۰
  • جعبه تقسیم سایز ۱۵۰ * ۱۵۰
  • جعبه تقسیم سایز ۱۰۰ * ۱۰۰

فروش جعبه تقسیم ضد انفجار

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش جعبه تقسیم ضد انفجار، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,