جعبه تقسیم گالوانیزه

جعبه تقسیم گالوانیزه

جعبه تقسیم گالوانیزه

جعبه تقسیم گالوانیزه کاسپین با استفاده از ورق گالوانیزه گرم  و استاندارد تولید و در ابعاد و سایزهای متنوع قابل ارائه می باشد.

از جعبه تقسیم برق گالوانیزه در لوله کشی روکار و توکار  برق استفاده و به عنوان محل سربندی کابل ها و دسترسی به آنها در نظر گرفته میشود.

سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم گالوانیزه بر اساس استاندارد DIN تولید لوله برق از سایز PG11 الی PG48 ساخته می شود.

سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم گالوانیزه  بر اساس استاندارد BS تولید لوله برق از سایز M20 الی M50 ساخته می شود.

جعبه تقسیم گالوانیزه چه ویژگی دارد؟

جعبه تقسیم گالوانیزه در زمره تجهیزات ساختمانی و صنعتی شناخته می شود که در تاسیسات برقی مورد استفاده قرار می گیرد. از آنچه که در ساختار این نوع از جعبه تقسیم ها، از عمل گالوانیزاسیون استفاده شده است، مقاومت شگفت انگیزی در برابر رطوبت، آب باران و سایر سیالات خورنده از خود نشان می دهند. به همین دلیل از باکس های گالوانیزه در محیط های روباز و بدون پوشش استفاده می گردد.

جعبه تقسیم گالوانیزه

جعبه تقسیم گالوانیزه کاسپین پایپ

جعبه تقسیم و نقش آن در تاسیسات برقی

به طور کلی زمانی که تجهیزاتی از قبیل سینی کابل و ساپورت ها نصب گردید و کابل ها و سیم ها از روی آن ها عبور داده شد، در بعضی از مواقع این نیاز وجود دارد که از این سیم و کابل ها انشعاباتی گرفته شود. به طور کلی برای آن که این انشعابات هم در دسترس باشند و از آن ها در برابر گرد و غبار و سایر عوامل محیطی محافظت شود، از جعبه تقسیم آلومینیومی یا گالوانیزه استفاده می گردد.

عمل گالوانیزاسیون در جعبه تقسیم گالوانیزه

به طور کلی در ساختار ورق گالوانیزه از فولاد استفاده می شود. اما این فولاد تحت شرایط خاصی به گالوانیزه شده و به این ترتیب مقاومت آن در برابر رطوبت افزایش پیدا می کند. نحوه گالوانیزاسیون ورق های فولادی به روش گرم و سرد انجام می پذیرد.

در روش سرد، که در دمایی پایین عمل گالوانیزاسیون انجام می شود، محلولی با ماهیت اسیدی به همراه نمک روی مهیا شده و از طریق پاشش بر روی سطح فولاد، مولکول های روی با آهن پیوند تشکیل داده و به این ترتیب مقاومت فولاد در برابر رطوبت افزایش پیدا می کند.

اما از آنجایی که دما در این روش پایین است، مقاومت چندانی را به فولاد نخواهد بخشید. در عمل گالوانیزاسیون گرم ،فولاد در حمام روی غوطه ور شده و پس از مدتی از آن خارج می شود. به این ترتیب مولکول های فلز روی با فولاد پیوند مستحکم تری بسته و مقاومت آن را افزایش می دهند.

به همین دلیل در ساختار اکثر جعبه تقسیم های صنعتی و ساختمانی از ورق هایی استفاده می شود که با روش گالوانیزاسیون گرم، پوشش دهی شده باشند.

جعبه تقسیم گالوانیزه

جعبه تقسیم گالوانیزه

ابعاد و اندازه جعبه تقسیم برق گالوانیزه

  • جعبه تقسیم سایز ۲۰۰ * ۲۰۰
  • جعبه تقسیم سایز ۱۵۰ * ۱۵۰
  • جعبه تقسیم سایز ۱۰۰ * ۱۰۰

مزایای استفاده از جعبه تقسیم

در این نوع از جعبه تقسیم ها برای افزایش سطح ایمنی در ساختار آنها می توان از سوکت ها، ترمینال ها و سوئیچ ها استفاده کرد و به واسطه این تجهیزات انشعابات مورد نظر ایجاد گردد.

این نوع از جعبه تقسیم ها در برابر درجه حرارت های بالا و رطوبت از سیم ها و کابل ها محافظت می کنند و در صورتی که نیاز به استفاده از مدار فرمان در تجهیزات الکتریکی صنایع و یا ساختمان ها وجود داشته باشد، این نوع از جعبه تقسیم ها از آن در برابر فشار و ضربه از آنها محافظت می کند.

فروش جعبه تقسیم کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش جعبه تقسیم برق گالوانیزه، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,