جعبه تقسیم گرد

جعبه تقسیم گرد

جعبه تقسیم گرد

جعبه تقسیم گرد کاسپین با استفاده از ورق گالوانیزه گرم  و استاندارد تولید و در ابعاد و سایزهای متنوع قابل ارائه می باشد.

از جعبه تقسیم در لوله کشی روکار و توکار  برق استفاده و به عنوان محل سربندی کابل ها و دسترسی به آنها در نظر گرفته میشود.

سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم بر اساس استاندارد DIN تولید لوله برق از سایز PG11 الی PG48 ساخته می شود.

سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم بر اساس استاندارد BS تولید لوله برق از سایز M20 الی M50 ساخته می شود.

جعبه تقسیم گرد چه جایگاهی در تاسیسات برقی ساختمان ها و صنایع دارد؟

جعبه تقسیم گرد محلی برای انشعابات سیم ها و کابل های موجود در ساختمان و یا صنعت است. این جعبه تقسیم به گونه ای طراحی شده است علاوه بر آن که انشعابات را از دید خارج کند، امکان دسترسی به انشعابات را برای تعمیر کاران افزایش دهد.

به این ترتیب تا حدود زیادی در هزینه های ناشی از تعمیرات کاسته خواهد شد. در اکثر جعبه تقسیم های موجود در بازار برای آن که بتوان از انشعابات به خوبی محافظت کرد، درون آنها از ترمینال ها استفاده می شود. در قدیم در جعبه تقسیم ها، سیم ها از طریق چسب برق به یکدیگر متصل شده و انشعابات لازمه را ایجاد می کردند.

این کار باعث سردرگمی تعمیرکاران می شده است. اما با نصب ترمینال ها در جعبه تقسیم های امروزی، به هم ریختگی خاصی در جعبه تقسیم وجود نداشته و درون آن ها غالبا ساختاری منظم به وجود آمده است.

جعبه تقسیم گرد

جعبه-تقسیم-گرد-کاسپین

کاربرد جعبه تقسیم گرد

جعبه تقسیم ضد انفجار یکی از انواع جعبه تقسیم های موجود در بازار است که مانند جعبه تقسیم های گرد، به صورت دایره ای ساخته می شود. در صورتی که جعبه تقسیم های گرد دارای متریال مستحکم مانند فولاد و یا آلومینیوم باشند و تمام درز های آن ها پوشانده شده و استاندارد های لازم را برای آب بندی گذرانده باشند، می توانند به عنوان جعبه تقسیم های ضد انفجار به شمار آیند.

از کاربری دیگر جعبه تقسیم های گرد، می توان به دوربین های مدار بسته اشاره کرد. زمانی که سیم ها و یا کابل ها از طریق لوله های فلزی که یا از طریق سی چنل ها از سقف آویزان شده اند می شوند و یا بدون استفاده از سیستم لوله کشی، به دوربین های مدار بسته می رسند، نیاز خواهند داشت که پیش از ورود به دوربین از آن ها انشعاباتی گرفته شود.

وجود جعبه تقسیم های گرد در زیر این دوربین ها باعث می شود تا علاوه بر حفظ ظاهر و زیبایی دوربین مدار بسته، به عنوان پایه ای محکم برای آن ها استفاده گردد. به این ترتیب علاوه بر آن که انشعابات لازم گرفته می شود، پایه ای نیز برای دوربین تعبیه می گردد.

انواع جعبه تقسیم گرد

به طور کلی جعبه تقسیم های گرد به دو صورت توکار و روکار هستند. جعبه تقسیم های توکار هنگامی به کار میروند که لوله کشی تاسیسات برقی در داخل بدنه ساختمان انجام پذیرد و هنگامی که تاسیسات برقی از روی سقف و یا دیوار عبور داده شوند، از جعبه تقسیم های روکار استفاده می گردد.

به یاد داشته باشید که یک جعبه تقسیم روکار مناسب علاوه بر آن که فضای لازم را برای انشعابات و ترمینال ها ایجاد می کند، باید ظاهری آراسته داشته باشد چرا که این نوع از جعبه تقسیم ها به طور مستقیم در معرض دید قرار دارند.

جعبه تقسیم گرد

جعبه تقسیم گرد

ابعاد و اندازه جعبه تقسیم

  • جعبه تقسیم سایز ۵ * ۵
  • جعبه تقسیم سایز ۷ * ۷
  • جعبه تقسیم سایز ۱۰ * ۱۰

فروش جعبه تقسیم گرد

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش جعبه تقسیم ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,