سی چنل

سی چنل گالوانیزه

سی چنل گالوانیزه

سی چنل گالوانیزه  کاسپین پایپ که به روش تولید از ورق گالوانیزه گرم انجام می شود . سی چنل یا سی ریل یک قطعه ی بسیار کاربردی است که از آن می توان برای نگهداشتن لوله های فولادی و کابل بوسیله ی بست های دوتیکه ی مخصوص و همچنین بعنوان نگهدارنده ی انواع مختلف ساپورت گالوانیزه با طرح ها و نقشه های مختلف برای نگهداشتن انواع سینی کابل و نردبان کابل بر روی دیوار یا زمین و حتی سقف استفاده کرد. سی چنل  بر اساس استاندارد ISO   و BS   تولید می گردد.

سی چنل گالوانیزه چیست؟

سی چنل گالوانیزه یکی از مرسوم ترین تجهیزات ساختمانی و صنعتی است که برای نگه داشتن لوله ها و یا کابل های برق استفاده می شود. همانطور که می دانید فرایند گالوانیزاسیون سی چنل ها به دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می شود.

در فرایند گالوانیزاسیون گرم فلز فولاد در دمای بالا در حمام مذاب فلز روی قرار می گیرد و پس از مدتی از آن خارج می شود. با خارج شدن مولکول های فلز روی با مولکول های فولاد پیوند برقرار کرده و به این ترتیب سطح ورق فولادی توسط فلز روی پوشانده می شود. در فرآیند آبکاری سرد نمک روی در یک محلول اسیدی قرار می گیرد و از طریق پاشش بر روی سطح ورق فولادی، عمل گالوانیزاسیون انجام می پذیرد‌.

از آنجایی که پیوند ایجاد شده بین فلز روی و ورق فولادی در عمل گالوانیزاسیون گرم، بیشتر از عمل گالوانیزاسیون سرد است، طول عمر ورقه های تولید شده با این روش بیشتر خواهد بود.

مزایای سی چنل گرم کاسپین پایپ

  • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (سی چنل های استیل)
  • اتصالات آسان و در دسترس ( اتصالات سی چنل گالوانیزه گرم و ….. )
  • طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی سی چنل ، از ورق گالوانیزه گرم استفاده می شود .

مشخصات محصول تولیدى سی چنل کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

سی چنل گالوانیزه گرم

سی چنل گالوانیزه گرم کاسپین پایپ

کاربرد سی چنل گالوانیزه در تاسیسات برقی ساختمان ها

همانطور که گفته شد، از سی چنل ها برای نگهداری کابل ها و لوله های برق استفاده می شود. امروزه برای آن که تعمیر و تعویض تاسیسات به نحو احسن انجام بپذیرد اکثر تاسیسات از جمله تاسیسات برقی از سقف عبور داده می شوند.

در چنین روشی پیش از آن که لوله برق به جعبه تقسیم گرد برسد، باید توسط بست هایی به سقف متصل گردد. تا ضمن نگهداری این تجهیزات در سقف از آن ها در برابر انواع ضربات و خطرات محافظت نماید.

همچنین از سی چنل ها برای محافظت از لوله های فولادی برق که عمدتا به جعبه تقسیم های ضد انفجار راه پیدا می کنند و در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند، استفاده می گردد.

از آنجایی که فلز به کار رفته در این دسته از تجهیزات از نوع گالوانیزه است، در برابر رطوبت از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهند. به همین دلیل از سی چنل ها در فضا های باز نیز استفاده می گردد.

مشخصات فنی سی چنل

سی چنل ها در برابر بارگذاری های خارجی و رطوبت مقاومت فوق العاده ای دارند. این دسته از تجهیزات ساختمانی در ورقه های ۲ متری و ۳ متری تولید می شود.

ضخامتی که به طور کلی برای سی چنل ها در نظر گرفته می شوند، در اکثر موارد یک میلی متر است. البته سی چنل هایی که وظیفه نگهداری تجهیزات سنگین تری مانند تاسیسات آب و فاضلاب را بر عهده دارند، در ضخامت های ۱.۲۵، ۱.۵ و ۲ میلیمتری تولید می شوند.

سی چنل گالوانیزه گرم

سی چنل

انواع سی چنل کاسپین پایپ

  • سی چنل ۴۰
  • کلمپ سی چنل
  • سی چنل فلزی
  • سی چنل هیلتی
  • بست سی چنل
  • سی چنل-گالوانیزه
  • سی چنل ۶۰

قیمت سی چنل

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش سی چنل ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,