گریتینگ استنلس استیل

گریتینگ استنلس استیل

گریتینگ استنلس استیل

گریتینگ استنلس استیل یک نمونه از انواع گریتینگ ها است که برای ساخت آن از آلیاژ استنلس استیل استفاده شده است، در متالوژی این آلیاژ به عنوان فولاد اینوکسید یا INOX به معنای غیر قابل اکسیداسیون شناخته می شود. در تهیه ی آن از حداقل ۱۱ % “کروم”  و حداکثر ۱٫۲ % “کربن” نسبت به جرم کل استفاده می شود. این نوع از شبکه ها به دلیل نوع آلیاژ به کار رفته در آن نسبت به زنگ زدگی، خوردگی، سایش مقاوم هستند.

کاربردهای گریتینگ استنلس استیل

در انواع کاربری های صنعتی که با مایعات و گازهای فرار خورنده سروکار دارند مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از مکان های تجاری و حتی مسکونی که با توجه به تقاضای زیاد، می تواند کاربری های متفاوتی نیز داشته باشد. در کارخانه های تولید کننده ی نفت و گاز، تأسیسات فلزی و معدن،مکان هایی که با تولید و فرآوری مواد غذایی سروکار دارند، کارخانه های خمیر کاغذ، و صنایع کشتی سازی به طور مکرر استفاده می شود و همچنین برای کف پوش ها مانند ساخت پله، پیاده رو و سطوح شیب دار از این ماده ی انعطاف پذیر به کار گیری می کنند.

ویژگی های گریتینگ استنلس استیل

گریتینگ های استیل از مواد مختلفی تشکیل شده اند مانند گریتینگ کربن استیل، گریتینگ آلومینیوم استیل. همان طور که می دانیم یک نوع دیگر از این شبکه ها که گریتینگ استنلس استیل است دارای عمر بالا در سرویس دهی و استحکام و مقاومت قابل توجه می باشد، آلیاژ به کار رفته در آن زنگ نمی زند و دچار فرسایش و لکه نمی شود.

این شبکه ها تمام مشخصه های عالی برای پایداری در مقابل اثرات شیمیایی را دارد، که یکی از آن ها مقاومت در برابر مواد اسیدی و قلیایی می باشد. عملکرد پایداری شیمیایی امکان استفاده در سخت ترین شرایط محیطی مانند نمک زار و محیط های خورنده را فراهم می کند.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این شبکه ها داشتن سطح دندانه دار برای به کارگیری در مناطقی که امکان لغزش وجود دارد است که در آن صورت خطر لغزیدن روی آن را از بین می برد. کروم یک ماده ی اساسی در ساخت این شبکه ها است، که مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی ایجاد می کند.

طبقه بندی بر اساس نوع ساخت

گریتینگ استنلس استیل بر اساس نوع کاربری در انواع مختلفی طبقه بندی می شود:

 • از نوع جوش داده شده (welded stainless steel graiting)
 • از نوع قالب گیری شده (Swage-locked stainless steel graiting)
 • از نوع پرس شده (press-locked stainless steel graiting)
 • از نوع پرچ شده (riveted stainless steel graiting)

طبقه بندی بر اساس نوع صفحه

 • سطح صاف (Smooth surface stainless steel grating )
 • سطح دندانه دار (Serrated surface stainless steel grating )

گریتینگ ها بر اساس نوع سطح به دو دسته ی هموار یا صاف و ناهموار یا دندانه دار تقسیم می شوند. سطح صاف برای بسیاری از کاربری های رایج مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که سطح دندانه دار به طور گسترده در مناطق مرطوب و کارگاه ها و کارخانه هایی که از مواد لزج استفاده می کنند که در این صورت باید سطحی به کار گیری شود تا خطر سر خوردن یا لغزیدن را از بین ببرد. بنابراین مناسب ترین سطح برای این مناطق استفاده از شبکه های فلزی استنلس استیل از نوع دندانه دار می باشد.

گریتینگ استنلس استیل

گریتینگ استنلس استیل

گریتینگ استنلس استیل

گریتینگ استنلس استیل کاسپین پایپ گریتینگ در انواع مختلف دست ساز، نیمه اتوماتیک، اتوماتیک (الکتروفورج ماشینی) تولید می شود.
گریتینگ استنلس استیل از مواد استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ مقاوم در مقابل خوردگی و اسید می باشد.

انواع گریتینگ های استنلس

 •  تسمه در تسمه
 • تسمه در نیم تسمه
 • تسمه در میلگرد آجدار (چهار پهلوی تابیده شده)

گریتینگ را طبق استاندارد بین المللی ASTM A123 استنلس استیل می کنند. طبق این استاندارد، ضخامت پوشش گریتینگ ۷۰ میکرون می باشد.

مزایای گریتینگ استنلس کاسپین پایپ

 • مقاومت در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی
 • موجودی در سایزهای مختلف
 • امکان تولید در ابعاد خاص و سفارشی

مشخصات محصول تولیدى گریتینگ  کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى گریتینگ ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

گریتینگ استنلس استیل

گریتینگ استنلس استیل کاسپین پایپ

انواع گریتینگ استنلس استیل کاسپین پایپ

 • گریتینگ استنلس تسمه در میلگرد
 • گریتینگ استنلس تسمه در نیم تسمه
 • گریتینگ فولادی
 • گریتینگ استنلس تسمه در تسمه

فروش گریتینگ استنلس استیل کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش گریتینگ استنلس ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,