گلند فلکسیبل

گلند فلکسیبل

گلند فلکسیبل

گلند فلکسیبل کاسپین پایپ که از قطعات آلومینیومی تولید شده و در مقابل زنگ زدگی مقاوم و از گلندهای پرمصرف در فضاهای باز می باشد. گلند جهت نصب لوله های فلکسیبل به جعبه تقسیم و یا کاندوئیت ها مورد استفاده قرار میگیرد.
آّب بند این گلند آن را در برابر رطوبت بالا برده است.گلند کاسپین در دو نوع Male , Female تولید می گردد. لازم به ذکر است گلند در انواع مختلفی تولید شده که پرکاربرد ترین آنها گلند تک پیچ و گلند دو پیچ می باشد همچنین متریال مورد استفاده برای ساخت گلند به طور معمول آلومینیوم می باشد اما در مواردی از جنس برنج نیز تولید می گردد.
دامنه تولیدگلند : PG11~PG48
در استاندارد انگلیس : M20~M100
در سایز های اینچی : “۶ -” ½
پوشش گلند : کروم-گالوانیزه
درجه حفاظت محیطی گلند : IP 67

 لوله و گلند فلکسیبل

گلند فلکسیبل نوعی از گلندها هستند که به جای اتصال کابل، با جعبه تابلو برق و یا جعبه تقسیم ها، لوله های فلکسیبل را به این باکس ها متصل می کند. لوله های فلکسیبل نوعی از لوله ها هستند که از استیل و به صورت مارپیچ گونه ساخته می شوند.

این لوله ها به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند، نیازی به استفاده از اتصالات درون آن ها احساس نمی شود. به همین دلیل استفاده از این لوله ها بسیار مرسوم است. همچنین لوله فلکسیبل دارای یک روکش پلاستیکی است که استفاده از آن را در فضاهای باز امکان پذیر می سازد. اگر کابل ها در فضاهای باز مورد استفاده قرار میگیرند، برای آنکه دوام و پایداری بیشتری داشته باشند بهتر است از لوله فلکسیبل به عنوان یک محافظ برای این لوله ها استفاده شود.

لوله و گلند فلکسیبل باعث می شود که از نفوذ رطوبت به درون مدارات الکتریکی جلوگیری شود و تا حد زیادی میزان دوام و پایداری تجهیزات الکتریکی را افزایش می دهد.

گلند فلکسیبل دو پیچ

گلند-فلکسیبل-دو-پیچ

گلند فلکسیبل تک پیچ

گلند-فلکسیبل تک پیچ

ویژگی ها و مشخصات فنی گلند فلکسیبل

گلندهایی که برای لوله های فلکسیبل مورد استفاده قرار می گیرند مانند گلند کابل برنجی و همچنین گلند ضد انفجار، وظیفه دارند از نفوذ گرد و غبار و رطوبت به تجهیزات الکتریکی جلوگیری کند.

همچنین این گلندها به گونه ای طراحی شده اند که مانع از اعمال فشار عناصر خارجی بر روی لوله فلکسیبل شوند. ویژگی دیگری که این نوع از گلندها دارند، جلوگیری از زخمی شدن روکش لوله فلکسیبل در برخورد با حفره ایجاد شده بر روی جعبه تابلو برق و یا جعبه تقسیم است.

ویژگی به خصوصی که باعث شده این نوع از گلند از سایر گلند ها مانند گلند کابل آرموردار متمایز شود، آن است که این گلند ها قابلیت اتصال لوله های فلکسیبل را به یکدیگر را نیز خواهند داشت. از دیگر ویژگی های این نوع از گلندها می توان به مقاومت بالا در برابر تنش ها و لرزش های محیطی، مقاومت در برابر تنش های فشاری و کششی و نصب آسان این محصول اشاره کرد. اما محل قرارگیری این محصول کجا است؟

محل قرار گیری گلندهای فلکسیبل

این نوع از گلند ها در صورتی که بین دو تابلو مورد استفاده قرار گیرند، در ابتدا و انتهای لوله فلکسیبل و بر روی دو تابلو نصب می گردند. به طور معمول گلند ها از دو پیچ در دو طرف حفره ایجاد شده ساخته می شوند که در وسط آن ها محل عبور کابل و یا لوله است‌ پس از عبور لوله فلکسیبل دو قطعه بر روی یکدیگر پیچ شده و لوله آب بند می شود.

به طور معمول جنس پیچ ها آهن گالوانیزه شده با فلز روی استفاده می شود تا به این ترتیب پیچ ها در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته باشند.

گلند فلکسیبل

گلند فلکسیبل

سایز گلند فلکسیبل

گلند از جنس بدنه برنج با آبکاری نیکل میباشد.

  • گلند با سایز رزوه PG11
  • گلند با سایز رزوه PG13.5
  • گلند با سایز رزوه PG16
  • گلند با سایز رزوه PG21
  • گلند با سایز رزوه PG29

قیمت گلند

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش گلند فلکسیبل ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,