گلند کابل آرمور دار

گلند کابل آرموردار

گلند کابل آرمور دار

گلند کابل آرمور دار کاسپین پایپ که از قطعات برنجی آّبکاری تولید شده و در مقابل زنگ زدگی مقاوم و از گلندهای پرمصرف در فضاهای باز می باشد.

این نوع از گلند کابل در دو نوع ۲ تکه و ۳ تکه برای متصل کردن کابل های آرموردار صنعتی به انواع جعبه تقسیم و یا تابلو های برق مورد استفاده قرار میگیرد.

گلند آرموردار شامل: شرود، ارت تگ، لاک نات و سیلینگ می باشد که این نوع کلند ها هم مانند مابقی گلند ها از کابل در مقابل گرد و غبار و آب و ضرباتی که به کابل وارد می شوند جلوگیری می کند.

و در سایز های مختلف متریک ، اینچ و PG تولید می شوند.

متریال گلند آرموردار : برنج

دامنه تولید گلند آرموردار:- PG13/5-PG48 – 3/4″-4″-M20-M90

نوع روکش گلند آرموردار : -کروم

لوازم جانبی:لاک نات، شرود ، ارت تگ

گلند کابل آرموردار و محل قرار گیری آن در کابل کشی و سیم کشی

گلند کابل آرموردار به طور کلی با توجه به شرایط کاری مخصوصی که دارد، از جنس استنلس استیل و یا برنج تولید می شود. این نوع از تجهیزات همانند گلند کابل برنجی و گلند ضد انفجار در برابر خوردگی و رطوبت از خود مقاومت بسیار بالایی نشان داده و در برابر انفجار دوام می آورند.

همانطور که میدانید، به دلیل استفاده از سیم ها و غلاف ها در اطراف کابل آرموردار، این کابل قطر بیشتری را نسبت به سایر کابل ها دارا است. بنابراین می توان گفت که اندازه گلند این نوع از کابل ها نیز با سایز گلند ها متفاوت است. از گلند کابل نیز تحت عنوان اختتامیه خط کابل کشی نیز یاد می شود.

از آنجا که کابل ها به عنوان رابط بین دو نقطه استفاده می شوند، پس از یک سمت شروع و به یک سمت پایان میابند. از گلندها در خط شروع و همچنین انتهای خط به منظور جلوگیری از نفوذ گرد و خاک و رطوبت به درون تجهیزات الکتریکی استفاده می شود. اما یک گلند کابل آرموردار مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

گلند کابل آرموردار

گلند کابل آرموردار

ویژگی های گلند کابل آرموردار

گلند هایی که کابل ها را به تجهیزات الکتریکی متصل می کنند، به عنوان اتصال به زمین نیز شناخته می شوند و به این ترتیب ایمنی بیشتری خواهند داشت.

از دیگر ویژگی های این نوع از گلندها می توان به دمای کاری آن ها اشاره کرد. این گلند قادر است در بازه دمایی منفی ۴۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد خواص خود را پایدار نشان دهد. همچنین این گلندها برای آب بند بودن از استاندارد IP68 استفاده می کنند. اما گلندها چگونه از نفوذ رطوبت به درون تجهیزات الکتریکی جلوگیری می کنند؟

نحوه عملکرد گلند

به طور کلی گلندها متناسب با سایز کابل انتخاب می شوند. گلندها از دو قسمت تشکیل شده اند. قسمت اول درون حفره تعیین شده در وسیله مورد نظر قرار داشته و به صورت رزوه ای است. قسمت دوم که انتهای آن یک واشر برای آب بند کردن گلند قرار داده شده است، بر روی قسمت اول پیچ می شود. نحوه کارکرد گلند به این صورت است که در ابتدا کابل را از قسمت دوم عبور داده و سپس وارد قسمت اول می کنیم.

سپس قسمت دوم را به قسمت اول پیچ کرده و به این ترتیب محل نفوذ رطوبت و گرد و غبار مسدود خواهد شد. همچنین گلند ها به گونه ای طراحی شده اند که در اثر ارتعاشات و ضربه مانع برخورد لبه تیز حفره ایجاد شده در تجهیزات مورد نظر با کابل شود. به این ترتیب که گلند کاملا سطح داخلی حفره را پوشانده و به عنوان یک حائل میان کابل و لبه حفره عمل می کند.

گلند کابل آرموردار

گلند کابل آرموردار

سایز گلند کابل آرمور دار

گلند کابل آرمور دار از جنس بدنه برنج با آبکاری نیکل میباشد

  • گلند کابل آرموردار با سایز رزوه PG11
  • گلند کابل آرموردار با سایز رزوه PG13.5
  • گلند کابل آرموردار با سایز رزوه PG16
  • گلند کابل آرموردار با سایز رزوه PG21
  • گلند کابل آرموردار با سایز رزوه PG29

فروش گلند کابل آرمور دار کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش گلند کابل آرموردار ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , ,